Tím nejdůležitějším, co byste měli ještě před samotnou stavbou skleníku udělat, je volba vhodného místa. Hlavním parametrem je slunné místo, které je dobře chráněné před větrem. Jinými slovy bychom mohli říct, že není vhodné stavět skleník na otevřených prostranstvích, jež jsou vystavena nárazům větru. Stejně tak důležité je i vhodné podloží. Musí být v první řadě dostatečně pevné, aby udrželo kolíky, jimiž je skleník upevněn do země. Ideální je v tomto případě zděná podezdívka, která je jednak pevná, jednak rovná.
Pokud však tyto požadavky splňuje i jiné než zděné podloží ve vašem okolí, pak by to taktéž neměl být žádný problém. Je nanejvýš důležité pamatovat si, že skleník musí být upevněn k podloží. Předejde se tím zbytečným problémům.
Během samotné montáže bychom měli dodržovat základní bezpečnostní pravidla ochranným oděvem počínaje a vhodným počasím konče. Při dodržování pokynů stanovených výrobcem se však nemusíme ničeho obávat.
Na stavbu skleníku si pozvěte souseda
Skleník z polykarbonátu doporučujeme stavět vždy alespoň ve dvou osobách. Ještě před samotnou montáží se vyplatí překontrolovat všechny díly a součásti. V případě, že něco chybí, neváhejte a kontaktujte dodavatele. Při stavbě skleníků z polykarbonátových desek mějte vždy na paměti, že stranu s bílou popsanou fólií musíte umístit směrem ven a stranu bez fólie či s čirou fólií směrem dovnitř skleníku. V žádném případě byste neměli tyto polykarbonátové desky natírat žádnými barvami. Znamenalo by to totiž snížení životnosti výrobku a okamžitou ztrátu záruky.
Jak o skleník nejlépe pečovat?
Pokud jste se rozhodli, že svůj skleník vyčistíte, nepoužívejte žádné chemické prostředky, které by mu mohly uškodit. Nejlépe ho naopak vyčistíte pomocí slabého mýdlového roztoku a hadříku. V průběhu zimy nezapomeňte zbavovat střechu skleníku sněhu. Celoročně kontrolujte pevné uchycení v podloží.
Pokud se takto budete o svůj skleník starat, jistě mu nic vážného nehrozí.